Úvod » Akcie

Majstrovstvá Slovenska žiakov 2014

publikované 15.05.2014 (aktualizované 29.05.2014)

Tu je článoček z majstrákov, ktorý bude uverejnený v NOVINKÁCH od Dušany Čiernej

Majstrovstvá Slovenskej republiky v karate

Dve zlaté, jedna bronzová medaila a pohár pre celkového víťaza série súťaží Slovenského pohára, to je narodeninový darček pre trénera myjavských karatistov Petra Dobiaša.

Dňa 17. mája sa stalo mesto Partizánske opäť hlavným mestom karate. Po druhý krát sa v ňom konali Majstrovstvá Slovenskej republiky karate detí, žiakov a mladších dorastencov. Súťaž organizoval v spolupráci so Slovenským zväzom karate KK Drap Partizánske. Celkovo sa v 32 kategóriách predstavilo 468 detí zo 60 klubov Slovenska. Z Karate klub Spartak Myjava si postup na toto vrcholové podujatie vybojovali v sérii súťaží Slovenského pohára, alebo umiestnením na Majstrovstvách východoslovenskej únie karate až ôsmi pretekári. Stefka Buchtová, Adam Kulíšek, Šimon Čanky, Filip Foltýn, Matúš Čanky, Jakub Štetina, Norbert Kročian a Denis Buchta. „Naši pretekári ďalej šíria zvučné meno Spartakovcov tak ako ho vybudovala predchádzajúca generácia zápasníkov,“ prezrádza pyšný tréner Peter Dobiaš.

Majsterka Slovenska Stefánia Buchtová Ako prvá nastúpila na tatami v kategórii dievčat nad 28 kg Stefka Buchtová. Hneď na úvod mala súperku zo Žiaru nad Hronom, Ivanu Gahírovú, favoritku turnaja. Stefka tento dôležitý zápas vyhrala na vlajky, čím postúpila do ďalších kôl, cez ktoré sa postupne prebojovala do úspešného finále, kde s prehľadom porazila Mikušovú z KK Trend Bánovce nad Bebravou.

Majster Slovenska Jakub Štetina „Jakub Štetina sa kvalitnými a vyrovnaný výkonmi v kategórii mladších dorastencov do 40 kg prebojoval taktiež do finále, kde ho čakal ťažký a tvrdý súper Sebastián Chmelár z Kumade Topoľčany. Chmelár je známi svojou tvrdosťou, tak sa Jakub pripravoval na individuálnych tréningoch, kde sme sa špeciálne zamerali na plný kontakt. Ťažké tréningy priniesli svoje ovocie a Jakub si právom vybojoval zlatú medailu,“ prezrádza o príprave Dobiaš.

Šimon Čanky strieborný Šimon nastupoval na tatami ako obvykle – v pohode. Je vyrovnaným zápasníkom, ktorý sa v kategórii mladších žiakov do 32 kg prebojoval cez množstvo kvalitných súperov až do boja o zlatú medailu a titul Majstra Slovenska. Tu však svojmu súperovi Timotejovi Žbodákovi z KK Pezinok podľahol. Starší brat Šimona, Matúš Čanky zvíťazil v Slovenskom pohári, ale na Majstrovstvách Slovenska sa mu nedarilo a nedostal sa do bojov o medailu.“ hovorí o súrodencoch tréner.

„Na 4. mieste sa umiestnil Adam Kulíšek. S plným nasadením bojovali aj Filip Foltýn, Norbert Kročian a Denis Buchta, avšak na medailové priečky taktiež nedosiahli. Už len nominácia a účasť na tomto majstrovskom turnaji stojí za pochvalu a poďakovanie našim mladým zápasníkom, ktorí odviedli na tréningoch a kvalifikačných turnajoch kus poctivej a tvrdej práce. Všetkým zápasníkom preto patrí obdiv a vďaka za dobrú reprezentáciu Myjavy a oddielu karate. Samostatná pochvala patrí aj trénerom, ich vizitkou sú fantastické úspechy našich zverencov na všetkých súťažiach,“ uzatvára hodnotenie majstrovstiev Peter Dobiaš.

Prispievať do diskusie môžu len prihlásení užívatelia.

V diskusii nie je zatiaľ žiadny príspevok

klubové info:
tlačivo na darovanie 2% v roku 2017  bude k dispozícii čoskoro na našej facebookovej skupine  ĎAKUJEME ;) Vzhľadom na dnešné smerovanie mládeže ...

« 05 / 2024 »
Najbližšia akcia