Úvod » Akcie

úvod do sezóny 2014/2015

publikované 28.09.2014

Je tu koniec septembra a pre náš klub to znamená rozbeh novej sezóny. Tentoraz nastali zmeny v kategóriach a presun kategórie 12-13 do jesenej sezóny. Takže sa náš zápasnícky tím rozdelil na dve skupiny a k malej časti kadetov a juniorov sa pridali aj mladší kadeti. Momentálne máme za sebou dva turnaje. Jeden absolvoval len Kubo Štetinam ktorý bol nominovaný s repre SK na turnaj do Zagrebu v Chorvátsku. Myslím, že to bola Kubova premiéra s repre tímom, ale zvládol to na jednotku. Na týchto výjazdoch som najviac miloval, keď som musel Doda zaviezť do BA ráno k busu a hlavne, keď prichádzali domov okolo 3-4 hod. ráno znova do BA a musel som v noci znova fičať pre neho. Tentoraz si to vychutnal Pele, ale myslím, že ako obetavý rodič to urobil rád pre svoju ratolesť. Veď zápasiť za repre slovenska je česť, ktorú nemá každý karatista. Kubovi sa na tomto turnaji vodilo super a priviezol vzácne striebro. Ďalší turnaj bol v Budapešti, kde vycestovali: Kubo, Šimon, Maťo, Terka a Aďo. Medailu sa podarilo priviezť iba Šimanskému....jeho prvosezónny bronz...pekne skladal súperov na predné mavaši a to bol v kategóri s ťažšími borcami.....tréning na labách priniesol svoje ovocie.... :) Kubo aj Maťo zápasili super, ale šport je aj o prehrách a hlavne ak máte v Maďarsku súpera maďara....to sa vypomstilo Kubovi aj Terke....ale netreba robiť z toho tragédiu....aj prehry nás posúvajú ďalej.. ;) Aďo si vyskúšal zápas proti súperovi, ktorý zjavne bral tréningovú prípravu troška zodpovednejšie a nekacal na tréningoch ani netrénoval na pol plynu...Dúfam, že si z toho zobral ponaučenie a nakoplo ho to.....Terka mala premiéru po zranení a ročnej pauze...ale nastúpila na vlak super....tvrdé techniky, dynamika zápasu, prejav....možno bolo trocha vidno trému z toho, aké budú súperky, ale tá časom opadne....Mohlo byť finále, keby nebolo divného verdiktu rozhodcov pre maďarskú súperku a otočenie stavu zápasu v posledných 10s..... :)))  Takže z Budapešti sme priviezli jeden bronz, ale aj ten sa ráta....a samozrejme skúsenosti.... :) no tie sú na nezaplatenie...teším sa už na ďalšie turnaje, kde sa naši zápasníci budú môcť ukázať, dúfam, že v tom najlepšom svetle.... :))))  a to bude asi Poľské Bielsko Biala 4.10.  a SP v Galante 18.10.

Prispievať do diskusie môžu len prihlásení užívatelia.

V diskusii nie je zatiaľ žiadny príspevok

klubové info:
tlačivo na darovanie 2% v roku 2017  bude k dispozícii čoskoro na našej facebookovej skupine  ĎAKUJEME ;) Vzhľadom na dnešné smerovanie mládeže ...

« 05 / 2024 »
Najbližšia akcia